info@pherbal.com

 
  

آدرس کانال تلگرام گیاهان دارویی پیروز
https://t.me/joinchat/AAAAAEFO8LQQwpY3uhpkqg

بیماریهای چشمی و درمان آندرمان بیماریهای چشمی

 
 

 
 
راه های پیشگیری از بیماریهای چشمی
 


به هر چه که بسیار سفید یا شفاف است نگاه نکنید . ....به نورهای شدید مانند نور خورشید و یا لامپ های گازی و غیره نگاه نکنید ....به برف هایی که روی آن را  نور آفتاب فرا گرفته است نگاه نکنید .... تلویزیون را از فاصله خیلی کم تماشا نکنید ... عینک دیگران را به چشم نزنید ... از گرد و غبار پرهیز کنید ... زیاد از حد گریه نکنید .. مقابل آتش خیلی  شدید نشینید ... از ورود دود به چشم دوری کنید ... بیش از اندازه غذاهای شور مصرف نکنید ... از بیخوابی های زیاد و بیدار ماندن های بیش از حد پرهیز کنید ... اگر شکم هر روز کار نمیکند یا یبوست و خشکی مزاج دارید آن را برطرف کنید
 
 
 
تقویت بینایی
 

برای تقویت بینایی باید از  به , خرمای تازه , بادام , ماش , سیاهدانه ,مغز گردو ,قارچ ,کندر , کاسنی , زرد آلو , لوبیا , بامیه , شلغم , پیاز , کلم , عدس , گوشت پخته , آب هویج , گوجه فرنگی , خوراکی هایی که دارای ویتامین ((  آ ))هستند بیشتر استفاده کنید

 


خارش چشم

خارش چشم ممکن است ناشی از آلرژی یا حساسیت باشد که معمولا همراه با آب ریزش از چشم است . همچنین التهاب پلک ها ممکن است باعث خارش گردد . عفونت ها و انواع آلودگی های انگلی نیز می تواند تولید خارش کند .


در صورتی که مبتلا به خارش چشم شدید شاهدانه خام را همجون غبار نرم بسایید و بعد با شیر زنی که طفل دختر داشته باشد مخلوط کنید و در چشم بچکانید و عرق کاسنی هم بنوشید .
درد چشم

اگر دچار درد چشم شده اید , باید از خوردن ترشی جات , سرکه , زنجبیل ,دارچین , میخک , هل , خرما , نارگیل , نخچی و پیاز پرهیز کنید .


برای رفع درد چشم  باید سیب زمینی خام را ریز رنده کنید و روی آن بگذارید , اشک مو را روی آن بمالید . برگ جعفری تازه بکوبید و روی آن ضماد کنید . مرزنجوش و قهوه را مخلوط کرده , بجوشانید و هنگام جوشیدن بخار ان را بر چشم بدهید . کاهو ی پخته را له کنید و با کمی روغن زیتون پشت چشم ضماد کنید .


 تورم پلک چشم

اگر چشم در اثر عفونت ,قی یا چشبندگی پلک ها متورم شده باشد ,اکسید ژن دو مرکور 2سانتی گرم , اسید بوریک 4 سانتی گرم , وازلین 5 گرم همه را مخلود کرده و شب ها هنگام خوابیدن بر چشم بمالید . البته زیر نظر پزشک .
شب کوری


اگر دچار شب کوری گشته اید ( یعنی شب ها قدرت دید ضعیف تر از روز می شود)

زرد آلو , گوجه فرنگی خام , آب شلغم پخته , آب یونجه , آب هویج , کاهو , کلم , پیاز , اسفناج , کنگر , قارچ , خرما , عدس , زرده تخم مرغ , لبنیات , بادیان ,پسته وحشی , آویشن شیرازی یا کاکوتی یا خردل استفاده کنید .
 

 

آب مرواریدعدسی داخل چشم یا عدسی بلورین در حالت طبیعی کاملا شفاف و بی رنگ است و نور به خوبی از ان عبور می کند . اما در عارضه ی آب مروارید این جسم به تدریج کدر می شود و به رنگ ابرهای آسمان در می آید . در نتیجه کم و بیش مانع از عبور نور می گردد . آمار نشان داده شده است که مردم بعضی از کشور ها در سن 65 تا 74 سالگی تقریبا از هر پنج نفر یکی مبتلا به  آب مروارید پیشرفته می شود . در بیشتر موارد عارضه آب مروارید بدون علت مشخص ایجاد می شود . با این وجود ممکن است بر اثر اشعه ایکس از قبیل تابش این اشعه ایجاد شود .

درمان آن فقط با عمل جراحی توسط جراح چشم امکان پذیر است
.

راههای  پیشگیری و جلوگیری از آب مروارید

استفاده از عینک های آفتابی که مانع از عبور اشعه ایکس می شود . عدم استفاده از دخانیات , افرادی که مبتلا به بیماری قند هستند باید قند خود را تحت کنترل داشته باشند استفاده از غذاهایی که حاوی مقدار زیادی ویتامین سی و ویتامین آ و موادی که به نام کاروتئوتید ها معروف هستند و استفاده  از سبزیجاتی همچون : کلم و هویج و اسفناج .

 

 
 
 
 آب سیاه در چشم

آب سیاه  به یک نوع اختلال در چشم گفته می شود که در اثر آن آب یا مایعات زاید نمی توانند از درون چشم خارج شوند .  در نتیجه به علت تاثیر این نوع آب زیان بخش بر روی عصب بینایی که در عمق کره ی چشم واقع شده است کوری حادث می شود . بیماری آب سیاه  موقعی اتفاق می افتد که در تولید و دفع مایعات از داخل چشم عدم تعادل به وجود می آید . 


راه  درمان آن فقط با جراحی به صورتی که عنبیه با لیزر توسط جراح چشم برش خورده شود امکان پذیر است .
 
گیاهان دارویی
نقشه سایت 
تبلیغات

 
کاربران
1401 آذر
چهارشنبه
16
جملات متحرک
چهار پایه میز شادی در جهان را

مولانا  با : مرنج و مرنجان

وحافظ با : بنوش و بنوشان

به ما آدرس داده اند

سعادت ما در همین چهار پایه اند
سخن روز
زندگی مانند سفر کردن با قطار است به همراه ایستگاه ها ؛ تغییر مسیرها و حوادث !!!
دعوت به همکاری
از پزشکان محترم گیاه درمانی که
در طب سنتی ایران و نیز دانش پزشکی جدید
تخصص لازم را دارند
جهت پاسخگویی به سئوالات بینندگان
و ارائه مقالات و تبادل نظر برای ارتقاءکیفیت
سایت گیاه دارویی پیروز درخواست همکاری داریم
     خواهشمندیم با ایمیل  


info@pherbal . com

یا تلفن مدیریت به ش : 03132684045 تماس بگیرید
با تشکر و قدر دانی فراوان

 
مدیر سایت

مدیرسایت : شاطری پور
نظرسنجی
نظرتان در رابطه با کتاب توحید چیست؟
كارت پستال