info@pherbal.com

 
  

آدرس کانال تلگرام گیاهان دارویی پیروز
https://t.me/joinchat/AAAAAEFO8LQQwpY3uhpkqg

علل مشکلات پاها و درمان آن


  ساختمان پاها
 
هر پا از 26 استخوان و 33 مفصل که بیش 100 رباط آنها را به هم متصل کرده اند تشکیل شده است


تقویت پاها

برای تقویت پیاز زیاد مصرف کنید و گه گاهی روی سر حنا ببندید .


پاهای دردناک و حساس


اگر پاهای دردناک و  حساس داریدگه گاهی پاها را در آب جوشانده ی برگ تیول قرار دهید  و مدتی در آن نگهدارید و مدام مالش دهید . 
پا درداگر به پا دردمبتلا هستید ضمن پرهیز کردن از خوردن قند , شکر و چای باید از سر پا نشستن خودداری کنید . و همچنین از توالت فرنگی استفاده کنید . کفش تنگ نپوشید و از خوراکی هایی که درد پا را تسکین می دهند بیشتر استفاده کنید مانند : آب هویج , آب زردک , آبغوره , سیر , ریحان کوهی , آب هندوانه با سکنجبین , آب هندوانه با شیر خشت , سکنجبین با گل قند , آش جو با سرکه , آب خربزه با آب انار و مرزه ی کوبیده با عسل . 
درد زانو

اگر دچار درد زانو شده اید ضمن پرهیز از خوردن شکر , قند و چای  و پرهیز از سر پا نشستن زیاد , چهار زانو نشستن و بالا رفتن از پله , کوه , پریدن , راه رفتن زیاد ,باید از گوشت شتر استفاده کنید . آب کلم و سوپ کلم بیشتر استفاده کنید , به جهت درمان روزی سه مرتبه موضع را با روغن شتر مرغ یا  روغن بادام تلخ و یا روغن نارگیل ماساژ دهید .واریس

برای درمان واریس ضمن پوشیدن جوراب مخصوص واریس به به طور به طور مرتب و پرهیز از خوردن کلم , گوشت گاو و همچنین  پرهیز از کارهای سرپایی و بالا رفتن از پله و کوه نوردی باید از خوراکی هایی مانند  : آبلیمو , عدس , پیاز بیشتر استفاده کنید .

بهتر است هر روز صبح ناشتا یک حبه سیر را بجوید و بخورید و بعد صبحانه میل کنید
ورم واریسبرای درمان ورم واریس مقداری گل ارمنی را با آب چغندر پخته مخلوط کنید و تا گرم است روی آن بمالید و این عمل را چندین مرتبه تکرار کنید .
لرزش پاها

اگر پاهایتان  دچار لرزش شده است هر روز جگر خام  را بدون گرم کردن یا نمک زدن بخوریدخواب رفتگی پاها

برای رفع خواب رفتگی ناگهانی پا هنگام شب باید سیب درختی یا آب سیب , سبزی جات تازه و شیر مصرف کنید تا برطرف شود .سوزش کف دست یا پا


اگر کف پاها  و کف دست سوزش دارد , باید به مدت 5 روز آب هندوانه را با سکنجبین مخلوط کنید و بخورید و 5 روز بعد نیز هر روز آبغوره بنوشید  و هر شب هنگام خواب  شاهتره , نشاسته , اسپرزه , تخم گشنیز , به دانه  وبرگ بید خشک را به نسبت مساوی نرم بسایید بعد با  آب خمیر کرده و کف دست ها یا پاها ببندید و بخوابید

درمان عفونت های قارچی پا


ناحیه  مبتلا را می توان با استفاده از یک فر آوری ضد قارچی , بدون نیاز به نسخه که باید حداقا روزی 2 بار آن را به آن را به کار برد و درمان کرد .  جهت جلوگیری از عفونت قارچیباید روزی یک بار پاهایتان را بشویید . در صورتی که زیاد عرق می کنید چند بار در روز پاها را بشویید .  
گیاهان دارویی
نقشه سایت 
تبلیغات

 
کاربران
1396 اسفند
چهارشنبه
2
جملات متحرک
 
خوشبختی ما در سه جمله است  : تجربه از دیروز  ؛ استفاده از امروز  ؛ امید به فردا
 
سخن روز
ایستادگی کن تا روشن بمانی , شمع های افتاده خاموش می شوند ..
مدیر سایت
مدیراسبق :  بناری

مدیر فعلی : شاطری پور
نظرسنجی
نظرتان در رابطه با کتاب توحید چیست؟
كارت پستال