info@pherbal.com

 
  

آدرس کانال تلگرام گیاهان دارویی پیروز
https://t.me/joinchat/AAAAAEFO8LQQwpY3uhpkqg

بیماریهای کلیه ودرمان آن


بیماریهای کلیه و درمان آن
 

تعریف کلیه

کلیه ها دو جسم لوبیایی شکل هستند که در خلف پریتونئوم و در مجاورت جدار خلفی شکم قرار دارند .  این دو کلیه که وزن هر دوی آنها 250 گرم می باشد در هر 24 ساعت 50 گالن یعنی 200 لیتر خون را از خود عبور می دهندنارسایی کلیه

در نارسایی کلیه , کلیه ها عملکرد طبیعی خود را از دست داده  , مواد زاید و آب اضافی در بدن تجمع یافته و تعادل شیمایی خون را  بر هم می زند .  نارسایی کلیه ممکن است به سه حالت ایجاد شود . . نارسایی حاد , نارسایی مزمن , مرحله ی آخر  نارسایی . دارو  ودرمان نارسایی کلیه دارو درمانی , دیالیز  و یا پیوند کلیه است .


 

تنبلی کلیه از عفونت


یکی دیگر از عوارض تنبلی کلیه و کبد , همانا مبتلا شدن به امراض عفونی و مزمن و بالاخره اختلال در عمل غدد داخلی و بی میلی و خستگی و فرسودگی و فشار روحی است  که همه  ی اینها زاییده ی تنبلی و کندی کلیه و کبد می باشد . توصیه می شود که 2 مثقال زنجبیل را نیمکوب بجوشانید و بعد آن را صاف کنید . سپس مقداری شیره ی انگور را با آن مخلوط کرده  و میل شود برای به راه انداختن کلیه و کبد  بسیار مفید است . البته باید تا 10 روز تکرار شود .
تقویت کلیه 


اگر خواستید کلیه های خود را تقویت کنید اولا باید از خودن چربی جات , ادویه جات , تخم مرغ , نمک , سرکه , تره , و خرما پرهیز کنید ..... ثانیا بادنجان  , زعفران  و زیره ی سیاه این سه قلم را گهگاهی استفاده کنید و گاهی از روزها 10 گرمتخم تره و 10 گرم تخم مورد را در هم بسایید و کفلمه کنید . یعنی در کف دست ریخته و در دهان بریزید و فرو دهید . به کار انداختن کلیه ها


خوراکی هایی که کلیه ها را به کار وادار می کنند عبارت است از  : سیر  , اسفناج , شنگ , کاسنی و بادنجان .
برای شستشوی کلیه ها خرمالوی رسیده بخورید .
سموم کلیه

برای دفع سموم کلیه ها باید ترب سیاه بخورید  ویا آب ترب سیاه را بگیرید و بنوشید .

التهاب کلیه

به التهاب یک یا هر دوی کلیه ها اصطلاحا ( پیلونفریت ) گفته میشود ؛ که معمولا به علت عفونت باکتریایی می باشد . علائم و مشکلات پیلونفریت ممکن است به طور ناگهانی ظاهر شود که عبارتند از  : درد شدید که از بالای کمر شروع شده به پهلو و کشاله ی ران کشیده می شو د ؛ تب بالای 38 درجه که باعث لرز و سر درد می شود ؛ ادرار کردن مکرر و دردناک ؛ ادرار خون آلود  و کدر ؛ بد بو شدن ادرار , تهوع و استفراغ ..

برای درمان ورم کلیه باید : گل گاو زبان کوهی و مریم نخودی از هر کدام 5 گرم بجوشانید و آب آن را سه روز صبح ناشتا بخورید .  سه قاشق سوپ خوری تخم کتان را در یک لیتر آب جوشانده و آب آن را بنوشید .   سی گرم تخم زبان گنجشک را دم کنید و قبل از هر غذا یک استکان از آب آن را بنوشید .

 سنگ کلیه

علل ایجاد سنگ کلیه وقتی که غلظت زیادی از مواد حل شده در ادرار وجود داشته باشد خطر تشکیل سنگ های کلیوی  افزایشی یابد  . عدم مصرف کافی مایعات باعث افزایش خطر ایجاد  سنگ های کلیه می شود . وقتی  آب بدن کم باشد کلیه ها برای حفظ این آب ادرار کمتری تولید می کنند و در نتیجه ادراری که ساخته می شود غلظت خیلی زیادی خواهد داشت . در نتیجه  بر اساس نوع مواد زایدی که در ادرار وجود دارد . انواع مختلف سنگ های کلیه می توان ساخته شود .

درمان سنگ کلیه


افرادی که دچار سنگ کلیه هستند باید رژیم مایعات را رعایت کنند یعنی در طول شبانه روز مقدار زیادی آب و غذاهای آبدار و میوه ها و میوه های  پر آب مانند : خربزه , هندوانه , طالبی , گرمک و نوشابه  ایی مثل ماء الشعیر بنوشید .


برای دفع سنگ و از بین رفتن آن

هر روز صبح ناشتا یک قاشق چای خوری اشک مو بخورید , سنگ آب می شود .

هسته ی خرما را خرد کرده بجوشانید و آب آن را بنوشید .  آب جوشانده ی سیب زمینی را با آب دمکرده ی شیرین بیان مخلوط کنید و بنوشید . عرق بهار نارنج را با آب کرفس تازه به نسبت مساوی مخلوط کنید و هر صبح و عصر بنوشید .  چند مرتبه هندوانه را با پوست و تخم  و غیره قطعه قطعه کرده و خوب بپزید و آب آن  را در طول روز چند لیوان بنوشید .  دو لیوان بزرگ آب انگور بخورید یکی بین صبحانه و نهار و دیگری بین ناهار و شام .

 سرما خوردگی کلیه


اگر کلیه ها دچار سرماخوردگی شدند باید از خوردن کنگر به کلی پرهیز کنید . یک شال پشمی را چند روز دور کمر بپیچید و چند روز ضمن گرم نگهداشتن پهلو  از فرنی , شیر برنج  , آش های رقیق استفاده کنید .

 
گیاهان دارویی
نقشه سایت 
تبلیغات

 
کاربران
1401 آذر
شنبه
12
جملات متحرک
چهار پایه میز شادی در جهان را

مولانا  با : مرنج و مرنجان

وحافظ با : بنوش و بنوشان

به ما آدرس داده اند

سعادت ما در همین چهار پایه اند
سخن روز
زندگی مانند سفر کردن با قطار است به همراه ایستگاه ها ؛ تغییر مسیرها و حوادث !!!
دعوت به همکاری
از پزشکان محترم گیاه درمانی که
در طب سنتی ایران و نیز دانش پزشکی جدید
تخصص لازم را دارند
جهت پاسخگویی به سئوالات بینندگان
و ارائه مقالات و تبادل نظر برای ارتقاءکیفیت
سایت گیاه دارویی پیروز درخواست همکاری داریم
     خواهشمندیم با ایمیل  


info@pherbal . com

یا تلفن مدیریت به ش : 03132684045 تماس بگیرید
با تشکر و قدر دانی فراوان

 
مدیر سایت

مدیرسایت : شاطری پور
نظرسنجی
نظرتان در رابطه با کتاب توحید چیست؟
كارت پستال