info@pherbal.com

 
  

آدرس کانال تلگرام گیاهان دارویی پیروز
https://t.me/joinchat/AAAAAEFO8LQQwpY3uhpkqg

آنتی بیوتیک های گیاهی

 آنتی بیوتیک های گیاهی

 

 آنتی بیوتیک های گیاهی,گیاهان دارویی,داروهای گیاهی
روغن مرزنگوش، سیر و سرخارگل؛ آنتی بیوتیک هایی هستندکه به نسخه نیاز ندارند.


روغن مرزنگوش، سیر و سرخارگل؛

این روزها، داروهای آنتی بیوتیک نسبت به دیگر داروها بیش از حد معمول تجویز می شود و در نتیجه باعث آسیب دیدگی سیستم گوارش می شود و قدرت سیستم ایمنی بدن را برای مقابله با هر نوع عفونت کاهش می دهد. این در حالی است که گیاهان موثری برای رفع عفونت وجود دارد بدون این که مصرف آن به سیستم گوارشی آسیب برساند.  به نقل از سایت «هلث نیوز» چند نوع آنتی بیوتیک طبیعی و قوی وجود دارد که برخی از آن ها عبارت است:


روغن طبیعی مرزنگوش:

این روغن بدون از بین بردن باکتری های مفید، باکتری های بیماری زا را از بین می برد. دارای خاصیت ضدویروسی و ضدقارچی است. ماده کلیدی و ضدمیکروبی آن کارواکرول است و برای این که تاثیرگذار باشد، روغن مذکور باید حاوی حداقل ۷۰ درصد کارواکرول باشد.


سرخارگل:

صدها سال است که از این گیاه برای درمان انواع عفونت ها استفاده می شود. در قدیم از این گل برای درمان زخم های باز، مسمومیت خونی و دیگر بیماری های باکتریایی استفاده می شد. این روزها از این گیاه برای درمان سرماخوردگی و آنفلوآنزا استفاده می شود.  زیرا قابلیت از بین بردن خطرناک ترین انواع باکتری از جمله استافیلوکوکوس را دارد.


سیر:

هزاران سال است که در کشورهای مختلف دنیا از این گیاه به عنوان دارو استفاده می شود.  در قدیم از سیر برای از بین بردن وبا استفاده می شد. سیر حاوی خواص آنتی بیوتیک ، ضدویروسی ، ضدقارچی و ضدمیکروبی است از بدن در برابر باکتری ها محافظت می کند . غنی از آنتی اکسیدان طبیعی است که رادیکال های آزاد را از بین می برد . آلیسین عنصر کلیدی در آن ، باکتری های مضر را از بین می برد . برای فعال کردن اثرگذاری ، آن را خام یا کمی پخته مصرف کنید.


 
گیاهان دارویی
نقشه سایت 
تبلیغات

 
کاربران
1396 اسفند
چهارشنبه
2
جملات متحرک
 
خوشبختی ما در سه جمله است  : تجربه از دیروز  ؛ استفاده از امروز  ؛ امید به فردا
 
سخن روز
ایستادگی کن تا روشن بمانی , شمع های افتاده خاموش می شوند ..
مدیر سایت
مدیراسبق :  بناری

مدیر فعلی : شاطری پور
نظرسنجی
نظرتان در رابطه با کتاب توحید چیست؟
كارت پستال