info@pherbal.com

 
  

آدرس کانال تلگرام گیاهان دارویی پیروز
https://t.me/joinchat/AAAAAEFO8LQQwpY3uhpkqg

ضرر های مصرف شکر

 
حقایقی مرگبار درباره شکر

 
 

قند کربوهیدرات است که به طور طبیعی در انواع مواد غذایی مانند شیر، میوه ها و عسل موجود است . مقدار مشخصی از قند در رژیم غذایی به عنوان انرژی برای تامین سوخت و ساز عضلات و خوب کار کردن مغز ضروری است .


مشکل این است که شکر اضافه شده در غذاهای فرآوری شده خطری برای سلامتی شما است . مصرف زیاد قند و شکر باعث افزایش شدید در میزان قند خون می شود ، که این بالا رفتن قند خون سبب کاهش انرژی و خستگی     می شود و انسان بد خو هم می شود و این چنین اشخاصی ولع قند خوردن دارند و افزایش چشمگیر خوردن قند منجر به مشکلات افزایش وزن ، از جمله دیابت نوع ۲ ، بیماری های قلبی ، و بیماری آلزایمر می شود به گفته کارشناسان ، شکر ، چربی نیست ، ولی علت اصلی اپیدمی چاقی است.*شکر فریب دهنده است :

معمولا وقتی که ما در مورد قند و شکر صحبت می کنیم ، یعنی از نیشکر بدست آمده . قند از دسته ساکارز شناخته شده است . ساکارز ترکیبی از ۵۰ درصد قند و ۵۰ درصد فروکتوز است . قند و فروکتوز در بدن پردازش متفاوت دارند . پردازش این دو سلامتی انسان را تحت تاثیر قرار می دهد و عواقب جبران ناپذیری دارد .*شکر اعتیاد آور است :

شکر مسیرهای بیوشیمیایی در مغز را تغییر داده و فاجعه ای با گیرنده های دوپامین بوجود می آورد . مواد شیرین بعنوان پاداشی برای مغز است که هر چقدر قند وشکر زیاد مصرف کنید مغز شما را تشویق می کند و شمار ا به قند و شکر وابسته تر میکند . در جریان خون قند تبدیل به گلوکز می شود . هیچ محتوای فیبر و پروتئین در قند وجود ندارد که بتواند سرعت آن را کاهش دهد ، آن در میوه ها و سبزیجات وجود دارد .*شکر پنهان :

قند وشکر پنهان در اکثر غذاهای فراوری شده وجود دارد . حتی غذاهایی که بعنوان کم چرب تبلیغ می شوند حاوی قند اضافی به منظور افزایش طعم و مزه آن هستند ، به جای چربی است . حتی اقلام مورد پسند مانند ادویه کاری و یا سوپ و سس آماده قند و شکر اضافه شده است . به طور متوسط ، نوشیدنی های گازدار معادل هفت قاشق چای خوری شکر دارند .*فروکتوز مضر است :

فروکتوز به طور طبیعی در مواد غذایی مانند میوه ها ، سبزیجات و آجیل وجود دارد ، اما این بدان معنا نیست که آن برای سلامتی خوب است . قند در روده در طول هضم پردازش می شود توسط تمام سلول در بدن استفاده می شود . فروکتوز به طور کامل و به طور مستقیم به کبد می رود .*حد نرمال استفاده از قند و شکر؟

انجمن قلب آمریکا و سازمان بهداشت جهانی (WHO) توصیه می کنند که مصرف شکر اضافه روزانه باید نه قاشق چای خوری (۳۸ گرم ) برای مردان و شش قاشق چای خوری (۲۵ گرم ) برای زنان شود .
 

گیاهان دارویی
نقشه سایت 
تبلیغات

 
کاربران
1399 فروردين
يكشنبه
17
جملات متحرک

خدايا ممنون براى تمام خنده هاى امسالم

ممنون براى تمام اشكهاى امسالم

ممنون از درس هاى بزرگ زندگى امسالم

ممنون از اينكه يادم دادى خودم باشم بيشتر از هميشه

و خدايا قسم به تمام شكوفه هاى اين بهار

آرزو مى كنم خنده هاى امسال از ته دل، گريه هایی از سر شوق ،آرامشى به قشنگى رنگين كمان دانايى ، بينايى و مَنِشى به وُسعت هر دو جهان و خلوت هايى كه با  قشنگترينها پر شود و

خدايا، خدایا، هرگز نگویم دستم بگیر ؛ عمری است گرفته ای ، فقط رهایش مکن!

خدایا من قدرت آن را ندارم تا قلب آنها که دوستشان دارم را شاد کنم ؛

از تو میخواهم در این روزهای پایانی سال، مشکلاتشان را آسان، دعاهایشان را مستجاب و دلشان را شاد گردانی

سخن روز
زندگی مانند سفر کردن با قطار است به همراه ایستگاه ها ؛ تغییر مسیرها و حوادث !!!
دعوت به همکاری
از پزشکان محترم گیاه درمانی که
در طب سنتی ایران و نیز دانش پزشکی جدید
تخصص لازم را دارند
جهت پاسخگویی به سئوالات بینندگان
و ارائه مقالات و تبادل نظر برای ارتقاءکیفیت
سایت گیاه دارویی پیروز درخواست همکاری داریم
     خواهشمندیم با ایمیل  


info@pherbal . com

یا تلفن مدیریت به ش : 03132684045 تماس بگیرید
با تشکر و قدر دانی فراوان

 
مدیر سایت

مدیر فعلی : شاطری پور
نظرسنجی
نظرتان در رابطه با کتاب توحید چیست؟
كارت پستال