info@pherbal.com

 
  

آدرس کانال تلگرام گیاهان دارویی پیروز
https://t.me/joinchat/AAAAAEFO8LQQwpY3uhpkqg

بهشت روی زمين

 


 تصویری از بهشت روی زمین در ایران

 


 

   چشمه‌هایی به رنگ قرمز یا نارنجی با خاصیت درمانی در ارتفاع بالای ۱۸۰۰ متر ، دشتی زیبا در مسیر رسیدن به چشمه . گزارش تصویری از صعود “گروه کوهنوردی بامدادان” به چشمه‌های “باداب سورت” واقع در استان مازندران را ببینید .چشمه‌های “باداب سورت” واقع در استان مازندران در سال  ۱۳۸۷ به عنوان دومین اثر طبیعی ملی ایران به ثبت جهانی رسیده است .دشتی سرسبز در مسیر صعود به چشمه‌های “باداب سورت” .چشمه‌های “باداب سورت” در ارتفاع ۱۸۴۰ متری قرار دارد .


نمایی از صعود “گروه کوهنوردی بامدادان” به چشمه‌های “باداب سورت” .

 چشمه‌های “باداب سورت” از دو چشمه‌ی متفاوت تشکیل شده‌اند . اولین چشمه‌ دارای آب شور و عمق زیاد است .

چشمه دوم بالاتر از چشمه اولی قرار گرفته و دارای آبی به رنگ قرمز و نارنجی است که در اطراف آن رسوب آهن وجود دارد .

 

طی سال‌ها جریان آب‌های معدنی این چشمه‌ها در شیب کوهستانی ، ده‌ها حوضچه به رنگ‌های نارنجی ، زرد و قرمز در اندازه‌های مختلف پدید آورده‌اند .

 

 


از جمله مسیرهای رسیدن به چشمه‌های “باداب سورت” ، جاده ساری  کیاسر است . بعد از رد کردن روستای “تلمادره”، یک سه راهی وجود دارد . حدود ۲۰ کیلومتر بعد از مسیر چپ این سه راهی چشمه‌های  “باداب
سورت” ظاهر می‌شوند .


 دشتی سرسبز در مسیر صعود به چشمه‌های “باداب سورت” .کنار تخته سنگی که وسط دریاچه قرار گرفته ، حفره بسیار عمیقی وجود دارد . با این

حال بسیاری از قسمت‌های دریاچه کم عمق است .آن‌طور که محلی‌های این منطقه معتقدند ، آبتنی در چشمه‌های “باداب سورت” ، در بهبود دردهای مفصلی موثر است .دشتی سرسبز در مسیر صعود به چشمه‌های “باداب سورت”.به دلیل کشیده شدن جاده تا نزدیکی حوضچه‌های “باداب سورت” در سال‌های اخیر ، مردم زیادی از این منطقه دیدن می‌کنند .از جمله خطر آسیب‌رسانی به چشمه‌های “باداب سورت”، حرکت بازدیدکنندگان بر لبه حوضچه‌هاست .نکته مهم برای بازدیدکنندگان از چشمه “باداب سورت”، لزوم بیرون آوردن کفش است تا پابرهنه به حوضچه‌ها وارد شوند .
 

گیاهان دارویی
نقشه سایت 
تبلیغات

 
کاربران
1396 دي
پنجشنبه
28
جملات متحرک
 
خوشبختی ما در سه جمله است  : تجربه از دیروز  ؛ استفاده از امروز  ؛ امید به فردا
 
سخن روز
عاشقان خدا ؛ از راه دل خدا را می پویند نه با دل بستن به غیر خدا ......
مدیر سایت
مدیراسبق :  بناری

مدیر فعلی : شاطری پور
نظرسنجی
نظرتان در رابطه با کتاب توحید چیست؟
كارت پستال