info@pherbal.com

 
  

آدرس کانال تلگرام گیاهان دارویی پیروز
https://t.me/joinchat/AAAAAEFO8LQQwpY3uhpkqg

بدن در 24 ساعت

 


بـدن در طـول 24 ساعت شبـانه روز 

 


شاید هیچوقت به این موضوع حتی فکر هم نمی کنیم که وقتی در طول بیست و چهار ساعت شبانه روز مشغول فعالیت و خواب هستیم بدن ما چه فعالیت هایی را تجربه می کند و در کل در طول یک روز کامل در بدن ما چه اتفاقاتی می افتد ! اما چه بسا دانستن این موضوع ارتباط مستقیم با عملکرد صحیح سیستم بدن و سلامتی ما دارد . از آنجا که سلامتی شما دوستان پرشین استار برای ما بسیار حائز اهمیت است پس لطفا برای مرور گام به گام این اتفاقات با ما همراه باشید ...ساعت شش صبح : با ترشح هیدرو كورتیزون ، اعضای بدن بیدار می شوند . بدین طریق بدن بطور آهسته خودش را برای بیدار شدن آماده میكند . متابولیسم به فعالیت در می آید و برای فعالیت روزانه ما پروتئین و انرژی ذخیره شده به جریان در می آید .

ساعت هفت صبح : هنوز بدن ضعیف است ، پس وقت ورزش نیست چون در این ساعت با ورزش فقط به قلب فشار وارد می شود . به جای ورزش صبحانه بخورید چون دستگاه گوارش در این زمان بخوبی كار میكند .

ساعت هشت صبح : مقدار زیادی هورمون در این ساعت ترشح میشود . سیگار كشیدن در این ساعت بیشتر از هر ساعت دیگری باعث تنگ شدن عروق می شود.

ساعت نه صبح : بدن سفت وسخت بیدار است و زمانی است كه نیروی زیادی را در اختیار دارد . در صورت نیاز به تزریق هر آمپولی این ساعت بهترین موقع است . چون هر گونه عوارض ناشی از تزریق آمپول در این زمان به حداقل می رسد و بدن در مقابل اشعه ایكس مقاوم است .

ساعت ده صبح :  ساعتی كه ارگانیسم به خودش می آید و اعلام آمادگی    می كند . بدن انرژی زیادی را در اختیار دارد و حرارت بدن بالاست . نكته مهم اینكه بین ساعتهای ده تا دوازده احتمال سكته های قلبی بیشتر از هر زمان دیگر است .

ساعت یازده صبح : بدن در بهترین حالت و زمان خود قرار دارد . ضربان قلب و میزان گردش خون به اندازه ای مناسب است كه ممكن است در معاینات قلبی (اكتروكاردیو گرافی) اشتباهاتی رخ بدهد و اگر مشكلی در قلب وجود داشته باشد در این لحظه دیده نشود . بدن كاملاً آماده است تا مسائل ریاضی و سخت ترین فرمول ها را حل كند .

ساعت دوازده ظهر : دقت افراد كم و انسان دچار خواب آلودگی می شود . اسید معده زیاد ترشح میشود و خون رسانی به مغز كاهش پیدا میكند . برای خون رسانی به دیگر اعضای بدن از معده استفاده بیشتری میشود . افرادی كه عادت به خواب نیمروزی دارند حدوداً تا سی درصد خطر سكته قلبی در آنها كمتر از دیگران است .

ساعت سیزده :  بدن از تب وتاب می افتد . بهره وری در اواسط روز بیست درصد كاهش پیدا میكند . همه اعضای بدن در پایین ترین سطح فعالیت میباشند . در این ساعت فقط كیسه صفرا است كه خوب فعالیت میكند و مشغول هضم غذای نیمروزی است .

ساعت چهارده :   احساس خستگی بروز میكند چون فشار و ترشح هورمون ها كم میشود . برای افرادی كه از دندانپزشكی ترس دارند این ساعت بهترین زمان است چون افراد در این ساعت كمتر احساس درد میكنند . این وضعیت تا سی دقیقه ادامه خواهد داشت .

ساعت پانزده :  در این زمان انرژی دوباره به بدن بر میگردد و حافظه خوب كار میكند و مرحله دوم از بهره وری آغاز می شود . ولی كمتر از آن چیزی كه بدن در صبح داشت .

ساعت شانزده :  برای ورزش كردن بهترین ساعت است فشار و گردش خون بدن در بهترین حالت است .


ساعت هفده :  فعالیت ارگانها به بالاترین حد خود می رسد . نیرو افزایش پیدا میكند ، اكسیژن زیادی استفاده میشود ، كلیه ومثانه خوب كار میكند . زمانی است كه ناخنها و موها خوب رشد میكند ، اسید معده افزایش پیدا میكند به همین دلیل در این ساعت احتمال خونریزی هم بیشتر است .

ساعت هیجده :  الآن زمان مناسبی برای خوردن شام است . پانكراس در این ساعت فعالیت خوبی دارد .

ساعت نوزده :  میزان فشار خون و ضربان نبض كاهش پیدا میكند . به همین دلیل كسانی كه از داروهای كاهش دهنده فشار خون استفاده میكنند باید دقت بیشتری داشته باشند . چون داروهای فشار خون در این زمان باید با احتیاط بیشتری مصرف شود . تاثیر دارو های ضد افسردگی در این ساعت خیلی زیاد است.

ساعت بیست :  میزان چربی كبد كاهش می یابد و خون كثیف از هر زمان بیشتر به قلب می رسد .  كسانی كه آلرژی یا آسم دارند در این ساعت باید از دارو هایشان استفاده كنند . آنتی بیوتیكها از این قاعده مستثنی نیستند چون در این ساعت بیشترین تاثیر را دارند .


ساعت بیست و یک :  عملكرد ترشح غدد در این ساعت به پایان می رسد . هر چیزی از این به بعد وارد معده میشود و عملیات هضم و جذب غذا به كندی انجام میشود كه این مسئله میتواند خیلی خطرناك باشد چون باقیمانده غذا به مخاط روده حمله كرده و مخاط روده را دچار آسیب میكند.


ساعت بیست و دو :  سیستم دفاعی بدن به حالت آماده باش در می آید . كسانی كه سیگار میكشند باید بدانند كه از این ساعت به بعد بدن سمومی مثل نیكوتین را خیلی سخت دفع میكند .

ساعت بیست و سه :  بدن ارگانیسم ترشح هورمونها را كه در طول روز فعال بوده است متوقف میكند آرامش بسراغ بدن می آید و جسم احساس راحتی میكند.


ساعت بیست و چهار :  زمان خواب سلولهای پوست بی وقفه فعالیت می كنند حتی بیشتر از آن چیزی كه در صبح انجام میدادند . نخستین تصویر خواب و رویا در همان ساعات اولیه پدید می آید .

ساعت یک نیمه شب: بازدهی در پایین ترین حد قرار دارد. در این ساعت حتی كسانی كه شب كار هستند و عادت به شب كاری دارند، خوابشان می گیرد. دقت كم میشود چون بدن و اعضای بدن خود را برای خوابیدن آماده میكنند.

ساعت دو نیمه شب :  كسانی كه رانندگی می كنند باید دقت بیشتری داشته باشند چون قدرت دید كم میشود و سرعت عمل و عكس العمل كم میشود بهمین دلیل بیشتر تصادفات در این ساعت اتفاق می افتد .

ساعت سه نیمه شب :  هم بدن هم روح در تاریك ترین حالت قرار دارند . ترشح هورمون ملاتونین كم و نامنظم می شود و كسانی كه تعادل روحی ندارند این ساعت خطرناكتر عمل میكنند و بیشتر خودكشی ها در این ساعت است .

ساعت چهار :  با زیاد شدن ترشح هورمون ها بدن انرژی می گیرد و احتمال سكته های قلبی بین ساعت چهار تا شش افزایش می یابد . فشار خون به بالاترین حد میرسد و رگ ها تنگتر می شود . در این ساعت میزان زایمانها بیشتر است.

ساعت پنج :  زیاد شدن هورمونها در بدن حدوداً شش برابر روز فرد را برای فعالیت آماده می كند . بدن به حركت در میآید و دوباره روز جدیدی آغاز میشود.


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.orgتاثیر ساعات مختلف خواب شب در سلامتی بدن

 


داشتن عادات غذایی صحیح و توجه به زمان خوابیدن و استراحت برای حفظ سلامت بدن مهم است تا بتواند مواد مغذی را جذب و مواد زائد را دفع کند .

برای سالم زیستن ، باید خواب راحت و آرامی داشته باشیم . به موارد زیر دقت کنید تا اهمیت خوابیدن برای شما روشن گردد : 

ساعت نه تا یازده شب :  زمانی است برای از بین بردن مواد سمی و غیر ضروری که این عملیات توسط آنتی اکسیدان ها انجام می شود در این ساعت بهتر است بدن در حال آرامش باشد . در غیر این صورت اثر منفی بر روی سلامتی خود گذاشته اید .


ساعت یازده تا یک شب : عملیات از بین بردن مواد سمی در کبد ادامه دارد و شما باید در خواب عمیق باشید.


ساعت یک تا سه نیمه شب :   عملیات سم زدایی در کیسه صفرا ، در طی یک خواب عمیق به طور مناسب انجام می شود.


ساعت سه تا پنج صبح :  عملیات از بین بردن مواد سمی در ریه اتفاق می افتد . بعضی مواقع دیده شده که افراد در این زمان ، سرفه شدید یا عطسه می کنند.


ساعت پنج تا هفت صبح :  این عملیات در روده بزرگ صورت می گیرد، لذا می توانید آن را دفع کنید.


ساعت هفت تا نه صبح :  جذب مواد مغذی صورت می گیرد ، پس بهتر است صبحانه بخورید . افرادی که بیمار می باشند ، بهتر است صبحانه را در ساعت شش و سی دقیقه میل کنند.


کسانی که می خواهند تناسب اندام داشته باشند بهترین ساعت صرف صبحانه برای آنها ساعت هفت و سی دقیقه میباشد و کسانی که اصلا صبحانه نمی خورند ، بهتر است عادت خود را تغییر دهند و در ساعت نه تا ده صبح صبحانه بخورند.

دیر خوابیدن و دیر بلند شدن از خواب ، باعث می شود مواد سمی از بدن دفع نشوند . از نصفه های شب تا ساعت چهار صبح ، مغز استخوان عملیات خون سازی را انجام می دهد .

در ایام تعطیل ، بسیاری افراد تا دیر وقت بیدار می مانند و بعد از اتمام تعطیلات با خستگی به سر کار می روند چون اعمال بدنشان دچار سردرگمی شده است و نمی داند چه باید انجام دهد.


 


سعی کنید همیشه ، زود بخوابید و خواب آرامی داشته باشید ......

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

این هم تصویری علمی و شگفت انگیز از بدن انسان

  

گیاهان دارویی
نقشه سایت 
تبلیغات

 
کاربران
1401 آذر
چهارشنبه
16
جملات متحرک
چهار پایه میز شادی در جهان را

مولانا  با : مرنج و مرنجان

وحافظ با : بنوش و بنوشان

به ما آدرس داده اند

سعادت ما در همین چهار پایه اند
سخن روز
زندگی مانند سفر کردن با قطار است به همراه ایستگاه ها ؛ تغییر مسیرها و حوادث !!!
دعوت به همکاری
از پزشکان محترم گیاه درمانی که
در طب سنتی ایران و نیز دانش پزشکی جدید
تخصص لازم را دارند
جهت پاسخگویی به سئوالات بینندگان
و ارائه مقالات و تبادل نظر برای ارتقاءکیفیت
سایت گیاه دارویی پیروز درخواست همکاری داریم
     خواهشمندیم با ایمیل  


info@pherbal . com

یا تلفن مدیریت به ش : 03132684045 تماس بگیرید
با تشکر و قدر دانی فراوان

 
مدیر سایت

مدیرسایت : شاطری پور
نظرسنجی
نظرتان در رابطه با کتاب توحید چیست؟
كارت پستال