info@pherbal.com

 
  

آدرس کانال تلگرام گیاهان دارویی پیروز
https://t.me/joinchat/AAAAAEFO8LQQwpY3uhpkqg

بدن در 24 ساعت

 


بـدن در طـول 24 ساعت شبـانه روز 

 


شاید هیچوقت به این موضوع حتی فکر هم نمی کنیم که وقتی در طول بیست و چهار ساعت شبانه روز مشغول فعالیت و خواب هستیم بدن ما چه فعالیت هایی را تجربه می کند و در کل در طول یک روز کامل در بدن ما چه اتفاقاتی می افتد ! اما چه بسا دانستن این موضوع ارتباط مستقیم با عملکرد صحیح سیستم بدن و سلامتی ما دارد . از آنجا که سلامتی شما دوستان پرشین استار برای ما بسیار حائز اهمیت است پس لطفا برای مرور گام به گام این اتفاقات با ما همراه باشید ...ساعت شش صبح : با ترشح هیدرو كورتیزون ، اعضای بدن بیدار می شوند . بدین طریق بدن بطور آهسته خودش را برای بیدار شدن آماده میكند . متابولیسم به فعالیت در می آید و برای فعالیت روزانه ما پروتئین و انرژی ذخیره شده به جریان در می آید .

ساعت هفت صبح : هنوز بدن ضعیف است ، پس وقت ورزش نیست چون در این ساعت با ورزش فقط به قلب فشار وارد می شود . به جای ورزش صبحانه بخورید چون دستگاه گوارش در این زمان بخوبی كار میكند .

ساعت هشت صبح : مقدار زیادی هورمون در این ساعت ترشح میشود . سیگار كشیدن در این ساعت بیشتر از هر ساعت دیگری باعث تنگ شدن عروق می شود.

ساعت نه صبح : بدن سفت وسخت بیدار است و زمانی است كه نیروی زیادی را در اختیار دارد . در صورت نیاز به تزریق هر آمپولی این ساعت بهترین موقع است . چون هر گونه عوارض ناشی از تزریق آمپول در این زمان به حداقل می رسد و بدن در مقابل اشعه ایكس مقاوم است .

ساعت ده صبح :  ساعتی كه ارگانیسم به خودش می آید و اعلام آمادگی    می كند . بدن انرژی زیادی را در اختیار دارد و حرارت بدن بالاست . نكته مهم اینكه بین ساعتهای ده تا دوازده احتمال سكته های قلبی بیشتر از هر زمان دیگر است .

ساعت یازده صبح : بدن در بهترین حالت و زمان خود قرار دارد . ضربان قلب و میزان گردش خون به اندازه ای مناسب است كه ممكن است در معاینات قلبی (اكتروكاردیو گرافی) اشتباهاتی رخ بدهد و اگر مشكلی در قلب وجود داشته باشد در این لحظه دیده نشود . بدن كاملاً آماده است تا مسائل ریاضی و سخت ترین فرمول ها را حل كند .

ساعت دوازده ظهر : دقت افراد كم و انسان دچار خواب آلودگی می شود . اسید معده زیاد ترشح میشود و خون رسانی به مغز كاهش پیدا میكند . برای خون رسانی به دیگر اعضای بدن از معده استفاده بیشتری میشود . افرادی كه عادت به خواب نیمروزی دارند حدوداً تا سی درصد خطر سكته قلبی در آنها كمتر از دیگران است .

ساعت سیزده :  بدن از تب وتاب می افتد . بهره وری در اواسط روز بیست درصد كاهش پیدا میكند . همه اعضای بدن در پایین ترین سطح فعالیت میباشند . در این ساعت فقط كیسه صفرا است كه خوب فعالیت میكند و مشغول هضم غذای نیمروزی است .

ساعت چهارده :   احساس خستگی بروز میكند چون فشار و ترشح هورمون ها كم میشود . برای افرادی كه از دندانپزشكی ترس دارند این ساعت بهترین زمان است چون افراد در این ساعت كمتر احساس درد میكنند . این وضعیت تا سی دقیقه ادامه خواهد داشت .

ساعت پانزده :  در این زمان انرژی دوباره به بدن بر میگردد و حافظه خوب كار میكند و مرحله دوم از بهره وری آغاز می شود . ولی كمتر از آن چیزی كه بدن در صبح داشت .

ساعت شانزده :  برای ورزش كردن بهترین ساعت است فشار و گردش خون بدن در بهترین حالت است .


ساعت هفده :  فعالیت ارگانها به بالاترین حد خود می رسد . نیرو افزایش پیدا میكند ، اكسیژن زیادی استفاده میشود ، كلیه ومثانه خوب كار میكند . زمانی است كه ناخنها و موها خوب رشد میكند ، اسید معده افزایش پیدا میكند به همین دلیل در این ساعت احتمال خونریزی هم بیشتر است .

ساعت هیجده :  الآن زمان مناسبی برای خوردن شام است . پانكراس در این ساعت فعالیت خوبی دارد .

ساعت نوزده :  میزان فشار خون و ضربان نبض كاهش پیدا میكند . به همین دلیل كسانی كه از داروهای كاهش دهنده فشار خون استفاده میكنند باید دقت بیشتری داشته باشند . چون داروهای فشار خون در این زمان باید با احتیاط بیشتری مصرف شود . تاثیر دارو های ضد افسردگی در این ساعت خیلی زیاد است.

ساعت بیست :  میزان چربی كبد كاهش می یابد و خون كثیف از هر زمان بیشتر به قلب می رسد .  كسانی كه آلرژی یا آسم دارند در این ساعت باید از دارو هایشان استفاده كنند . آنتی بیوتیكها از این قاعده مستثنی نیستند چون در این ساعت بیشترین تاثیر را دارند .


ساعت بیست و یک :  عملكرد ترشح غدد در این ساعت به پایان می رسد . هر چیزی از این به بعد وارد معده میشود و عملیات هضم و جذب غذا به كندی انجام میشود كه این مسئله میتواند خیلی خطرناك باشد چون باقیمانده غذا به مخاط روده حمله كرده و مخاط روده را دچار آسیب میكند.


ساعت بیست و دو :  سیستم دفاعی بدن به حالت آماده باش در می آید . كسانی كه سیگار میكشند باید بدانند كه از این ساعت به بعد بدن سمومی مثل نیكوتین را خیلی سخت دفع میكند .

ساعت بیست و سه :  بدن ارگانیسم ترشح هورمونها را كه در طول روز فعال بوده است متوقف میكند آرامش بسراغ بدن می آید و جسم احساس راحتی میكند.


ساعت بیست و چهار :  زمان خواب سلولهای پوست بی وقفه فعالیت می كنند حتی بیشتر از آن چیزی كه در صبح انجام میدادند . نخستین تصویر خواب و رویا در همان ساعات اولیه پدید می آید .

ساعت یک نیمه شب: بازدهی در پایین ترین حد قرار دارد. در این ساعت حتی كسانی كه شب كار هستند و عادت به شب كاری دارند، خوابشان می گیرد. دقت كم میشود چون بدن و اعضای بدن خود را برای خوابیدن آماده میكنند.

ساعت دو نیمه شب :  كسانی كه رانندگی می كنند باید دقت بیشتری داشته باشند چون قدرت دید كم میشود و سرعت عمل و عكس العمل كم میشود بهمین دلیل بیشتر تصادفات در این ساعت اتفاق می افتد .

ساعت سه نیمه شب :  هم بدن هم روح در تاریك ترین حالت قرار دارند . ترشح هورمون ملاتونین كم و نامنظم می شود و كسانی كه تعادل روحی ندارند این ساعت خطرناكتر عمل میكنند و بیشتر خودكشی ها در این ساعت است .

ساعت چهار :  با زیاد شدن ترشح هورمون ها بدن انرژی می گیرد و احتمال سكته های قلبی بین ساعت چهار تا شش افزایش می یابد . فشار خون به بالاترین حد میرسد و رگ ها تنگتر می شود . در این ساعت میزان زایمانها بیشتر است.

ساعت پنج :  زیاد شدن هورمونها در بدن حدوداً شش برابر روز فرد را برای فعالیت آماده می كند . بدن به حركت در میآید و دوباره روز جدیدی آغاز میشود.


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.orgتاثیر ساعات مختلف خواب شب در سلامتی بدن

 


داشتن عادات غذایی صحیح و توجه به زمان خوابیدن و استراحت برای حفظ سلامت بدن مهم است تا بتواند مواد مغذی را جذب و مواد زائد را دفع کند .

برای سالم زیستن ، باید خواب راحت و آرامی داشته باشیم . به موارد زیر دقت کنید تا اهمیت خوابیدن برای شما روشن گردد : 

ساعت نه تا یازده شب :  زمانی است برای از بین بردن مواد سمی و غیر ضروری که این عملیات توسط آنتی اکسیدان ها انجام می شود در این ساعت بهتر است بدن در حال آرامش باشد . در غیر این صورت اثر منفی بر روی سلامتی خود گذاشته اید .


ساعت یازده تا یک شب : عملیات از بین بردن مواد سمی در کبد ادامه دارد و شما باید در خواب عمیق باشید.


ساعت یک تا سه نیمه شب :   عملیات سم زدایی در کیسه صفرا ، در طی یک خواب عمیق به طور مناسب انجام می شود.


ساعت سه تا پنج صبح :  عملیات از بین بردن مواد سمی در ریه اتفاق می افتد . بعضی مواقع دیده شده که افراد در این زمان ، سرفه شدید یا عطسه می کنند.


ساعت پنج تا هفت صبح :  این عملیات در روده بزرگ صورت می گیرد، لذا می توانید آن را دفع کنید.


ساعت هفت تا نه صبح :  جذب مواد مغذی صورت می گیرد ، پس بهتر است صبحانه بخورید . افرادی که بیمار می باشند ، بهتر است صبحانه را در ساعت شش و سی دقیقه میل کنند.


کسانی که می خواهند تناسب اندام داشته باشند بهترین ساعت صرف صبحانه برای آنها ساعت هفت و سی دقیقه میباشد و کسانی که اصلا صبحانه نمی خورند ، بهتر است عادت خود را تغییر دهند و در ساعت نه تا ده صبح صبحانه بخورند.

دیر خوابیدن و دیر بلند شدن از خواب ، باعث می شود مواد سمی از بدن دفع نشوند . از نصفه های شب تا ساعت چهار صبح ، مغز استخوان عملیات خون سازی را انجام می دهد .

در ایام تعطیل ، بسیاری افراد تا دیر وقت بیدار می مانند و بعد از اتمام تعطیلات با خستگی به سر کار می روند چون اعمال بدنشان دچار سردرگمی شده است و نمی داند چه باید انجام دهد.


 


سعی کنید همیشه ، زود بخوابید و خواب آرامی داشته باشید ......

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

این هم تصویری علمی و شگفت انگیز از بدن انسان

  

گیاهان دارویی
نقشه سایت 
تبلیغات

 
کاربران
1399 فروردين
يكشنبه
17
جملات متحرک

خدايا ممنون براى تمام خنده هاى امسالم

ممنون براى تمام اشكهاى امسالم

ممنون از درس هاى بزرگ زندگى امسالم

ممنون از اينكه يادم دادى خودم باشم بيشتر از هميشه

و خدايا قسم به تمام شكوفه هاى اين بهار

آرزو مى كنم خنده هاى امسال از ته دل، گريه هایی از سر شوق ،آرامشى به قشنگى رنگين كمان دانايى ، بينايى و مَنِشى به وُسعت هر دو جهان و خلوت هايى كه با  قشنگترينها پر شود و

خدايا، خدایا، هرگز نگویم دستم بگیر ؛ عمری است گرفته ای ، فقط رهایش مکن!

خدایا من قدرت آن را ندارم تا قلب آنها که دوستشان دارم را شاد کنم ؛

از تو میخواهم در این روزهای پایانی سال، مشکلاتشان را آسان، دعاهایشان را مستجاب و دلشان را شاد گردانی

سخن روز
زندگی مانند سفر کردن با قطار است به همراه ایستگاه ها ؛ تغییر مسیرها و حوادث !!!
دعوت به همکاری
از پزشکان محترم گیاه درمانی که
در طب سنتی ایران و نیز دانش پزشکی جدید
تخصص لازم را دارند
جهت پاسخگویی به سئوالات بینندگان
و ارائه مقالات و تبادل نظر برای ارتقاءکیفیت
سایت گیاه دارویی پیروز درخواست همکاری داریم
     خواهشمندیم با ایمیل  


info@pherbal . com

یا تلفن مدیریت به ش : 03132684045 تماس بگیرید
با تشکر و قدر دانی فراوان

 
مدیر سایت

مدیر فعلی : شاطری پور
نظرسنجی
نظرتان در رابطه با کتاب توحید چیست؟
كارت پستال